Dálkové ovládání SOMMER pro Váš každodenní komfort jedním stiskem tlačítka

Dálkové ovládání SOMMER pro Váš každodenní komfort jedním stiskem tlačítka

Pryč jsou časy ovládání garážových vrat, vjezdových bran, markýz a dalších elektrických zařízení ručně. Výrobky dálkového logo SOMMERovládání SOMMER s bezporuchovou a vysoce bezpečnou frekvencí FM 868,8 MHz a 868,95 MHz zvyšují uživatelský komfort ovládání pohonů SOMMER. Za každého počasí a denní nebo noční doby můžete obsluhovat Vaše garážová vrata, vjezdovou bránu nebo další zařízení z pohodlí Vašeho vozu nebo domova.

Dopřejte si tento každodenní komfort.

My dodáme kvalitu – vy si užijte komfort.

Na bezdrátové výrobky s dlouhou životností od společnosti SOMMER se můžete spolehnout ještě i po letech. Je to dáno jednak vysokou kvalitou a jednoduchým ovládáním, jednak pečlivým zpracováním. Jsou koncipovány pro individuální použití v interiéru vašeho domova a také ve venkovních prostorách.

dalkovy-ovladac-pearl Vaše bezpečnost je naším trvalým cílem

Bezdrátová dálková ovládání SOMMER nabízejí bezpečné a komfortní ovládání a propojení vašich zařízení v domě, na zahradě, dvoře nebo v garáži. Komfort a bezpečí jdou u společnosti SOMMER ruku v ruce. Pouze pokud máte pocit bezpečí, můžete si skutečně vychutnat pohodlí, které nabízí dálkové ovládání SOMMER. Široká škála možností použití dálkově ovládaných výrobků SOMMER vás jistě přesvědčí a budete překvapeni, co všechno lze ovládat na dálku. Dodáme vám vhodné řešení pro dálkové ovládání garážových vrat, vjezdových bran, markýz, rolet, vašich prostor pro wellness a zábavu, vašich elektrických a elektronických zařízení v domě, na zahradě a všude kolem domu.

U nás vždy nalezneme pro vás nejvhodnější řešení.

V současnosti používá společnost SOMMER pro dálkové ovládání dva rádiové systémy Somloq Rollingcode a SOMloq2. sommer-slider-2Oba dva radiové systémy pracují s bezpečnou technologií Rollingcode. (systém plovoucího kódu).
Využívá rádiové kmitočty s krátkou vysílací dobou pro rychlé a bezchybné přenesení radiových povelů.

Radiový systém dálkového ovládání SOMloq2 plynule navazuje na radiový systém dálkového ovládání SOMloq Rollingcode, tím pádem nemusíte vyměnit stávající přijímače dálkového ovládání SOMMER. Radiový systém dálkového ovládání SOMloq2  zajišťuje ještě další výhody oproti systému SOMloq Rollingcode.

Srovnání těchto dvou rádiových systémů:

                                                     SOMloq Rollingcode                      SOMloq2
Frekvence                                  FM 868,8 MHz         FM 868,8 MHz  a  FM 868,95 MHz
Kódování                                                66-bit                                         128-bit AES
Obousměrný systém vysílání               Ne                                                  Ano
Rollingcode                                            Ano                                                Ano
Funkce Hop                                            Ne                                                  Ano
Dotaz na stav vrat                                 Ne                                                  Ano
Funkce Autorepeat                                Ne                                                  Ano
HomeLink kompatibilní                       Ano                                                  Ne

Radiový systém  SOMloq Rollingcode pro dálkové ovládání :

Frekvence  – tento systém dálkového ovládání využívá frekvenci FM 868,8 MHz – rádiové kmitočty s krátkou vysílací dobou pro rychlé a bezchybné přenesení radiových povelů. Používaná frekvence FM 868,8 MHz je vyhrazena pro radiové signály s krátkou vysílací dobou, proto nemůže dojít k rušení radiového signálu vysílači s dlouhou vysílací dobou, jako např. dětskými chůvičkami. Použitá metoda frekvenční modulace (FM) je odolnější vůči rušení a zvyšuje bezpečnost přenosu. Díky dobré selektivitě dokáže přijímač dálkového ovládání SOMMER velmi dobře odlišit radiový signál vlastního vysílače od ostatních radiových signálů a bezpečně jej přijímat. Zpravidla není zapotřebí žádná viditelná anténa, protože signál je dostatečně silný. (v závislosti na místě instalace) 

Kódování – extrémně bezpečné vůči „proti „Code- Scanning  – „zkopírování  kódu“ – z použité délky kódu 66 Bitů vyplývá 74 triliónů různých kombinací a dekódování by trvalo cca 234 miliard let.

Rollingcode – systém plovoucího kódu – extrémně bezpečný vůči „Code-Grabbing“ – odposlechnutí. Metoda s využitím plovoucího kódu znemožňuje odposlechnutí kódu, protože kód se po každém použití změní. Použít znovu zaznamenaný kód by bylo neúspěšné, protože každý kód se použije jen jednou. Tím se zabrání zneužití neoprávněnými osobami.

HomeLink® – je-li Vaše vozidlo vybaveno systémem HomeLink® (od verze 7), jsou pohony SOMMER a přijímače dálkového ovládání SOMMER kompatibilní s FM 868,8 MHz. U starších systémů HomeLink® se musí použít jiná frekvence (FM 40,685 MHz nebo FM 434,42 MHz).

Systém HomeLink® je programovatelné dálkové ovládání garážových vrat, vjezdových bran a dalších elektrických zařízení (např. venkovní i vnitřní osvětlení, poplachová zařízení atd.) rádiovým signálem. Ovládací tlačítka pro dálkové ovládání jsou již v interiéru vozidla pevně namontována z výroby. Díky pevné montáži v interiéru vozidla je systém nejen nedílnou součástí vozidla, ale je i účinně chráněn proti krádeži.

tlacitko

Radiový systém  SOMloq 2  pro dálkové ovládání :

Frekvence  – tento systém dálkového ovládání využívá frekvenci FM 868,8 MHz a FM 868,95 MHz – rádiové kmitočty s krátkou vysílací dobou pro rychlé a bezchybné přenesení radiových povelů. Používaná frekvence FM 868,8 MHz a FM 868,95 MHz je vyhrazena pro radiové signály s krátkou vysílací dobou, proto nemůže dojít k rušení radiového signálu vysílači s dlouhou vysílací dobou, jako např. dětskými chůvičkami. Použitá metoda frekvenční modulace (FM) je odolnější vůči rušení a zvyšuje bezpečnost přenosu. Díky dobré selektivitě dokáže přijímač dálkového ovládání SOMMER velmi dobře odlišit radiový signál vlastního vysílače od ostatních radiových signálů a bezpečně jej přijímat. Zpravidla není zapotřebí žádná viditelná anténa, protože signál je dostatečně silný. (v závislosti na místě instalace)                    

Kódování – extrémně bezpečné vůči „proti „Code- Scanning  – „zkopírování  kódu“ – z použité délky kódu 128 Bitů AES vyplývá ještě bezpečnější kódování a přenos než u systému SOMloq Rollingcode .

Obousměrný systém vysílání – moderní obousměrný systém dálkového ovládání SOMMER , umožňuje celou řadu doplňkových funkcí, které zpříjemňují každodenní život – od zpětné vazby, zda signál dorazil, přes dotazy na stav vrat až po funkce Auto Repeat a Hop. Tento systém obousměrného vysílání pracuje na principu vyslání signálu z dálkového ovladače do přijímače dálkového ovládání, přijmutí signálu přijímačem a vyslání signálu z přijímače dálkového ovládání zpět do dálkového ovladače.

Rollingcode – systém plovoucího kódu – extrémně bezpečný vůči „Code-Grabbing“ – odposlechnutí. Metoda s využitím plovoucího kódu znemožňuje odposlechnutí kódu, protože kód se po každém použití změní. Použít znovu zaznamenaný kód by bylo neúspěšné, protože každý kód se použije jen jednou. Tím se zabrání zneužití neoprávněnými osobami.

Funkce Hop – dochází k aktivnímu předávání signálu přijímačem SOMloq2

Dotaz na stav vrat – tato doplňková funkce využívá dálkového ovladače SOMMER pro zjištění, v jaké pozici se nachází vrata. Pokud je dálkový ovladač v dosahu garážových vrat, zobrazí po stisknutí dotazovacího tlačítka barvou LEDdiody stav vrat. Funkce dotaz na stav vrat je určena pro zákazníky, kteří chtějí mít svá vrata pod kontrolou.

Funkce Auto Repeat –   komfortní ovládání během příjezdu nebo odjezdu k objektu. Dálkové ovladače SOMMER s rádiovým systémem SOMloq2 mají funkci Auto Repeat, kdy při delším přidržení tlačítka ovladače (cca 2-3 vteřiny) dochází k opakovanému vysílání signálu po do dobu cca 20 vteřin s 3 vteřinovou pauzou. Tato funkce se využívá při dojezdu k vjezdové bráně a nebo vratům, kdy ovladač není ještě v dosahu přijímače, po zmáčknutí a přidržení požadovaného tlačítka na dálkovém ovladači dojde k ativaci funkce Auto Repeat, ovladač se odloží a ten vysílá po uvedenou dobu radiový signál k provedení požadované operace. Řidič se tak může plně věnovat řízení. Jakmile je dálkový ovladač v dosahu přijímače dálkového ovládání, provede požadovanou operaci.

HomeLink®  –  radiový systém SOMloq 2 pro dálkové ovládání SOMMER není kompatibilní se systémem HomeLink®

Dálkové ovládání SOMMER – bezpečnost, spolehlivost a komfort na nejvyšší úrovni

                                                                    MADE IN GERMANY

                                                         www.brany-vrata-ploty-pohony.cz

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole